Blog

XVI Edycja Rajdu im. J. Mosdorfa

Wszystkich chętnych, zarówno należących jak i nienależących do organizacji narodowych, serdecznie zapraszamy na XVI Edycję Rajdu im. Jana Mosdorfa.

Już 16. rok z rzędu poprzez wspólną wycieczkę przez podhalańskie, górskie szlaki, chcemy symbolicznie upamiętnić wybitną postać polskiego ruchu narodowego, jakim był Jan Mosdorf – przywódca przedwojennego Obozu Narodowo-Radykalnego, publicysta i filozof, który 11 października 1943 zginął w niemieckim obozie Auschwitz-Birkenau za pomoc Żydom.

PLAN RAJDU:
SOBOTA:
W tym roku trasa rajdu przebiegać będzie w Tatrach Zachodnich, zajmie nam około 9 godzin i niecałe 20 km. Startujemy o 6:30.
Czas ten jednak nie powinien nikogo zniechęcać – gdyż sama trasa jest prosta, w większości przebiega wygodnymi i niestromymi podejściami bez eksponowanych terenów, ale za to z widokiem na wspaniałe panoramy Tatr.
Tatry Zachodnie słyną bowiem z prostych technicznie szlaków, długich tras i niesamowitych widoków (szczególnie jesienią).
Po zejściu z gór tradycyjnie już czeka nas integracyjne ognisko lub – jeśli wieczór wyjątkowo zaskoczy nas chłodem – integracja w pensjonacie.
NIEDZIELA:
Późnym rankiem, aby każdy mógł się wyspać, będzie miało miejsce śniadanie. Po nim natomiast przeprowadzimy wspólny trening na świeżym powietrzu.
 
 
ZAPISY:
Koszt 70 zł. W cenie tradycyjnie nocleg, prowiant w góry oraz grill.
[dla chętnych istnieje możliwość noclegu z piątku na sobotę]

onrpodhale@gmail.com
660 978 317
FP NarodowePodhale
TERMIN ZAPISÓW:
11 października,
obowiązkowa wpłata zaliczki 30 zł na nr konta 64 2490 0005 0000 4000 5717 2823
 
Trasa jak na grafice. Będzie przebiegać mało uczęszczaną Doliną Małej Łąki, z której wejdziemy na majestatyczną Kopę Kondracką, skąd rozciąga się szeroka panorama Tatr Wysokich. Zejście w kierunku Kuźnic przez Kasprowy Wierch.
W zależności od pogody trasa może ulec zmianie.
 
Nocleg: w Zakopanem, pensjonat jest położony zarówno blisko naszego zejścia z gór, a także centrum miasta.