XV edycja Rajdu im. Jana Mosdorfa

ONR Podhale serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na XV edycję Rajdu im. Jana Mosdorfa, który w tym roku odbędzie się 12 października w Pieninach.

Wydarzenie to, upamiętniające kluczowego dla ruchu narodowego działacza, jakim był Jan Mosdorf, w tym roku będzie wyjątkowo połączone z corocznie upamiętnianą przez nas i naszych Węgierskich przyjaciół, rocznicą podpisania traktatu w Trianon.

SZCZEGÓŁY RAJDU:

Rajd rozpocznie się w sobotę 12 października o 7:00. Wyruszymy z pensjonatu w Jaworkach zielonym szlakiem przez Wąwóz Homole, a następnie dotrzemy na szczyt Wysokiej – najwyższego szczytu Pienin, z ktorego rozciąga się szeroka panorama na okoliczne pasma, a także – przy odrobinie szczęścia – na Tatry. Następnie dojdziemy do Uroczyska Zaskalskiego, miniemy szczyt Wierchliczki i zejdziemy żółtym szlakiem w kierunku Jaworek przez rezerwat Biała Woda.

Nasza trasa zajmie w sumie 20 km i zgodnie z planem powinniśmy być w pensjonacie przed godziną 16:00.

O godzinie 17:30 natomiast rozpoczniemy uroczystości związane z upamiętnieniem kolejnej rocznicy podpisania 4 VI 1920 roku traktatu w Trianon – który dla naszych Węgierskich braci oznaczał ogromny rozbiór ich terytorium, wskutek którego utracili lwią część swojego kraju, dwie trzecie ludności oraz dostęp do morza. Wydarzenie to rozpocznie się na cmentarzu rodziny Salamonów w Niedzicy, następnie prawdopodobnie wspólnie przejdziemy na tamtejszy zamek.

Wieczorem rozpocznie się natomiast integracyjny grill.

NOCLEG:
W pensjonacie położonym 1,5 km od wejścia i zejścia z naszego szlaku. Do naszej dyspozycji będą altanka z grillem oraz sala kominkowa na wypadek pogorszenia pogody.

*Istnieje możliwość dodatkowego noclegu z piątku dla sobotę.

KOSZT:
100 zł, w tym: nocleg z soboty na niedzielę, prowiant w góry i wieczorna integracja (alkohol nie jest wliczony w cenę 😉 )

ZAPISY I CZAS NA WPŁATĘ TRWAJĄ DO 30 WRZEŚNIA.

Osoby chętne na dodatkowy nocleg z piątku na sobotę muszą taką informację zgłosić wcześniej – najpóźniej do 25 września!

KONTAKT:
onrpodhale@gmail.com
660 978 317
512 351 550