Blog

 

Erik Lamprecht
Erik Lamprecht

1. Czy mógłbyś się przedstawić i powiedzieć parę słów o sobie?
Nazywam się Erik Lamprecht, mam 28 lat i od urodzenia żyje w stolicy Moraw Brnie.Polityce aktywnie poświęciłem się na  przełomie  2008/2009 roku  gdy zostałem członkiem czeskiej narodowej partii DSSS i później przewodniczącym jej młodzieżowej organizacji DM,  funkcje tą pełnie do dzisiaj.

2. Czy możesz  powiedzieć parę słów o swojej organizacji (jak długo istniejcie, ilu macie członków i kim oni są, w jakich częściach waszego kraju działacie, jak jest wasza ideologia)?
DM została założona w 2009 roku i okresami miała 200 członków. Obecnie zredukowaliśmy  ilość członków co idzie ręka w rękę z naszym ideowym programem. „ Miedzy naszymi członkami będziemy chętniej szukali zdolnych liderów, niż ludzi bez wizji dobrobytu. Taka koncepcja   pozwoli nam zbudować  na przyjacielskich zasadach oparty  ideologi twardy ruch.“ Cieszy mnie to że się  udaje się nam to znakomicie.

3 Jaka jest różnica pomiędzy wami a innymi organizacjami nacjonalistycznymi w Czechach ?
Głowna różnica jest taka ze jesteśmy młodzieżową organizacją konkretnej politycznej partii  i jako jedyna  nacjonalistyczna organizacja u nas jesteśmy prawnie zarejestrowani. Nie każdy chce   aktywizować się tak oficjalne, ale według mnie to jest  jedyny sposób do osiągnięcia  wymiernych rezultatów. Nasza walka jest naszym przeznaczeniem życiowym. Może nam się uda, może nie, ale ważne jest ,że stawiamy życiu czoła.

4.Jak patrzycie na Polsko – Czeskie relacji szczególnie w okresie miedzy wojennym. Jaki jest wasz stosunek do Polski, Polskiego ruchu narodowego ?
Rywalizacja między naszymi państwami nie jest niczym nadzwyczajnym, taka rywalizacja występuje chyba między wszystkimi sąsiadami w Europie. Jest to dla mnie zamknięty rozdział w historii który  nie ma żadnego wpływu na nasze relacje z Polskim nacjonalistami. Dzisiaj mam do czynienia ze wspólnym wrogiem i to jest dla mnie kluczowym sprawą w naszych relacjach.

5. Czy wierzycie w idę panslawizmu i jak powinna ona wyglądać w dzisiejszych czasach ?
Panslawizm uważam za historie, dzisiaj chodzi o przetrwanie Europy i jej tożsamości. Destrukcyjny proces zagraża całej naszej  kulturze od Apeninów do Uralu i to  jest cel naszej walki. Kiedy  zrezygnujemy z części Europy pozostanie tylko pytanie kiedy zniszczona zostanie jej pozostała cześć.

6. Czy macie jakieś kontakty z nacjonalistami w Polsce i Europie ?
Moja organizacja stara się  utrzymywać dobre kontakty w całej Europie. Mamy dobre kontakty z ruchem narodowym w Niemczech, Włoszech oraz Hiszpanii. O dobre kontakty zabiegamy również  Polsce ale i w innych krajach Europy, ponieważ nasza walkę o Europę możemy wygrać tylko razem.

7. Czy możesz skomentować obecna sytuacyjnie w Czechach?
W ostatnich miesiącach  udaje się  po długich latach przyciągnąć duże ilości ludzi na demonstracje przeciwko imigrantom co jest poważną zmianą w stosunku do minionych lat kiedy wielu ludzi było obojętnych co do spraw publicznych. Niestety osiągnięcie wymiernych rezultatów jest jeszcze daleko.

8. Jaki jest wasz stosunek do konfliktu na Ukrainie. Jaki jest wasz stosunek do nacjonalizmu ukraińskiego który w przeszłości doprowadził do okrutnej śmierci tysięcy ludzi Polaków, Rosjan, Ormian, Czechów i wielu ukrainitów. 
Dziś osoby i organizacje odpowiedzialne za okrutną śmierć kobiet, dzieci takie jak Stepan Bandera, SS Galizen, UPA są uważani na Ukrainie za bohaterów.
Do Europy należy oczywiście  również ukraiński naród. Smutne jest tylko to kiedy ktoś dla siebie samego przegląda interesy drugich, albo  pozwoli się manipulować trzeciej stronie. Cały Ukrainki konflikt jest absurdalny ponieważ ani rosyjski ani ukraiński naród nie odniosą z niego korzyści. Jeśli europejczycy będą walczyć między sobą  obudzimy się pewnego dnia i nie będzie już o co walczyć.

9. Co chciał byś przekazać nacjonalistom w Polsce ?
Wszyscy siedzimy na jednym statku. Czy walczymy za  naród polski, czeski  albo włoski. Dzisiaj wszyscy walczymy na jedynym froncie, jeśli sojusz jest oparty  na tych samych ideowych korzeniach razem mogą walczyć różne narody. To z pewnością odnosi się też do stosunków  Polsko-Czeskich.

10. Ostatnie słowo należny do Ciebie.
Twarda Europa, wszystkie narody europejskie połączone w  walce o genetyczne i duchowne odrodzenie Europy. To jest nasza droga! Wiemy dlaczego i wiemy jak. Przyszedł czas na nas aby zmienić bieg historii i aby to my napisaliśmy kolejny wielki rozdział Europy –  kolebki kultury.