Blog

 

Србска Aкција
Србска Aкција

Wywiad z działaczem Serbskiej Akcji :

P: Czy mógłbyś się przedstawić i powiedzieć kilka słów o sobie?
O: Mam na imię Kosta. Jestem ojcem trójki dzieci, jestem serbskim nacjonalistą i działaczem Serbskiej Akcji.
P: Czy mógłbyś opisać swoją organizację? Kim są członkowie, od jak dawna działacie, ilu członków należy do waszej organizacji, wasza ideologia itd?
O: Serbska Akcja to chrześcijański ruch narodowo-radykalny, który dąży do odnowy duchowości i państwowości narodu serbskiego. Walczymy o jedność państwa serbskiego z autorytatywnymi zasadami chrześcijaństwa, silny i sprawiedliwy kraj, w którym moglibyśmy żyć jako wolni i dumni ludzie, a nie jako zniewoleni i wyzyskiwani „obywatele”. Serbska Akcja powstała 6 lat temu. Większość naszych członków to studenci lub młodzi rodzice z klasy robotniczej. Dotychczas w nasze działania zostało zaangażowanych stu serbskich patriotów.
P: Jaka jest różnica pomiędzy waszą organizacją a innymi organizacjami w waszym kraju?
O: Serbska Akcja powstała aby zwrócić uwagę na pewne nowe kierunki w serbskiej działalności nacjonalistycznej i być przykładem chrześcijańskiej narodowej organizacji której członkowie naprawdę praktykują to co głoszą.
P: Czy mógłbyś opisać obecną sytuację w twoim kraju?
O: W skrócie, obecnie Serbia jest prowadzona przez zdradziecką liberalno-socjalistyczną/ pro-Unijną koalicję, która służy interesom globalnej oligarchii finansowej. Serbskie Kosowo i Metohia są okupowane przez NATO, które zachowuje zasadę albańskich muzułmańskich terrorystów. Serbska Bośnia i Hercegowina (Republika Serbska) są pod stałą wspólną presją ze strony przedstawicieli UE i muzułmańskiego rządu w Sarajewie. Również obszar Republiki Serbskiej Krajina jest zajmowana przez Chorwatów od wspólnej Chorwacko/NATO agresji o nazwie ,,Operacja Burza” w sierpniu 1995 roku. Podsumowując, obecnie Serbia jest okupowanym i podzielonym krajem.
P: Jak wyglądają wasze kontakty z narodowymi organizacjami w Europie?
O: Mamy kontakty i współpracujemy z kilkoma narodowymi ugrupowaniami i organizacjami w Europie. Do tej pory najlepiej współpracowało nam się z greckim „Złotym Świtem”, rumuńską „Noua Dreapta „, polskimi „Autonomicznymi Nacjonalistami'”, Rosjanami ((Russkoe Imperskoe Dvizhenie ) i niemieckimi „Narodowymi Młodymi Demokratami”.
P: Czy macie jakiekolwiek kontakty z narodowcami w Polsce?
O: Tak mamy wiele kontaktów w Polsce. Poza Autonomicznymi Nacjonalistami, mamy przyjazne stosunki z Młodzieżą Wszechpolską i Trzecią Drogą.
P: Jaki jest wasz stosunek do Polaków i polskiego nacjonalizmu?
O: Istnieje wiele historycznych powiązań pomiędzy naszymi dwoma słowiańskimi narodami, podczas gdy w ostatnich latach polscy patrioci okazali tak wiele wsparcia dla narodu serbskiego, szczególnie dla Serbów w okupowanym Kosowie i Metohii. Jesteśmy ogromnie wdzięczni i wierzymy, że to nasze polsko- serbskie braterstwo będzie trwało i rozwijało się. P: Musze zadać pytanie. Z wielu historycznych powodów Polacy traktują Węgrów jak braci. Mamy tak wiele rozmaitych powodów i bardzo dobrych kontaktów z nimi. Jaki jest wasz stosunek do węgierskiej mniejszości zamieszkującej wasz kraj i węgierskich nacjonalistów w waszym kraju?
O: Serbowie na ogół szanują naród węgierski , pomimo tych wielu złych rzeczy, które wydarzyły się pomiędzy nami w XX wieku. Zawsze będziemy traktować mniejszość węgierską jak naszych sąsiadów i przyjaciół, tak długo jak nie ma anty-serbskich uczuć czy separatyzmu wśród Węgrów. Mieliśmy kilka kontaktów z węgierskimi narodowcami ( z Węgier), ale niestety nic z tego nie wyszło. Chcielibyśmy współpracować z tymi węgierskimi nacjonalistami, którzy nie wspierają separatyzmu w naszym kraju.
P: Chciałbym również prosić o odpowiedź na pytania dotyczące Chorwatów.
O: Nie możemy i nie chcemy zapomnieć o setkach tysięcy niewinnych Serbów, w szczególności więcej niż 73.000 dzieciach, zadręczonych przez rzezimieszków z chorwackiego Ustasze podczas drogiej wojny światowej. I nigdy nie zrezygnujemy z Krajiny, która jest obecnie okupowana przez syjonistów wspieranych przez ,,Republikę Chorwacji” Dopiero gdy tej niesprawiedliwości stanie się zadość i terytorium Republiki Serbskiej Krajina, zgodnie z prawem wróci do Serbów, stosunki pomiędzy Serbami a Chorwatami mogą ruszyć do przodu.
P: Czy wierzysz w ideę Panslawizmu – braterstwo Słowian i jak to powinno wyglądać w obecnym czasie?
O: Wierzymy w braterstwo Słowian, ale prawdziwa jedność pomiędzy narodami słowiańskimi będzie możliwa tylko po naszym wyzwoleniu spod wpływów Syjonistów/ EU/ NATO.
P: Co chciałbyś powiedzieć narodowców w Polsce?
O: Chcielibyśmy podziękować wszystkim polskim nacjonalistom, którzy wspierają Serbia i Serbów. Nigdy nie poddawajcie się w walce o swój kraj, ponieważ przyszłość naszych dzieci zależy od nas! Apostoł uczy nas: Nienawidź tego co złe, a trzymaj się tego co dobre! (Rz, 16:9). W taki oto sposób zamierzmy pokonać naszych wrogów i ich Nowy Porządek Świata. Niech żyje Polsko – Serbskie braterstwo! Niech żyje Europa Narodów!