ONR Podhale pamięta – „Kosowo jest serbskie…Kosovo je Srbija”

Tradycyjnie 17 lutego ONR Podhale przypomina tragiczną rocznicę „oderwania” Kosowa od Serbii wywieszając banery na terenach swojej działalności, dodatkowo przypominamy ubiegłoroczną wymianę listów pomiędzy braćmi Serbami a Stowarzyszeniem ONR Podhale /artykuł z dnia 17 lutego 2016/: 

 

” Nie ma siły która złamie nasze braterstwo i naszą jedność ! ”

W rocznice ogłoszenia niepodległości przez Serbską prowincje Kosowo członkowie naszego stowarzyszenia napisali list do naszych serbskich kolegów. W liście tym wyraziliśmy naszą solidarność z narodem Serbii w rocznice jego narodowej tragedii.

„Przyjaciele 17 lutego przypada kolejna rocznica ogłoszenia niepodległości przez serbską prowincje Kosowo. W tym smutnym dla was dniu jak co roku nacjonaliści w Polsce okazali swoją solidarność z bratnim narodem w rocznice jego tragedii poprzez marsze, pochody i inne akcie. Pamiętali również członkowie naszej organizacji.

Bomby bandytów z NATO nie złamały waszej woli oporu i ducha walki. Pamiętacie ,że historia nie stanęła w miejscu i nie wiemy co przyniesie przyszłość. Obecna czasowa okupacja Serbskiego Kosowa to nie ostatni rozdział w dziejach tej prowincji.

Nie można ani na chwile zwątpić w ostateczne zwycięstwo dobra nad złem, sprawiedliwości nad bezprawiem, wolności nad niewolnictwem!

Wiedzcie ,że co by się nie wydarzyło Polacy oraz Polscy nacjonaliści zawsze będą z wami. Nie ci którzy za garść srebrników sprzedali swoje dusze NATO i przystąpili do sojuszu z diabłem ale ci którzy stoją po waszej stronie.

Nie ma siły która by złamała nasze braterstwo i naszą jedność!

Z narodowym pozdrowieniem! Stowarzyszenie ONR Podhale”list_do_serbow