Blog


14 kwietnia nasi działacze udali się do Gdańska na 84 rocznicę powstania Obozu Narodowo Radykalnego. Obchody rocznicowe zaczęły się około godziny 14 od Mszy Świętej w kościele świętej Barbary w intencji założycieli ONR-u: Jana Mosdorfa, Henryka Rossmana oraz Bolesława Piaseckiego. Po mszy wraz z pozostałymi brygadami udali się na teren Stoczni Gdańskiej, aby w legendarnej sali BHP wysłuchać wystąpień Aleksandra Krejckanta, Artura Zienkiewicza i Adama Seweryna.
 
Po zakończonej konferencji działacze z całego kraju uformowali szyk i ruszyli ulicami Gdańska pod hasłem ,,Maszerować, aby nie zgnić, żeby nie umrzeć nigdy”. Manifestacja zakończyła się w okolicach fontanny Neptuna, gdzie głos zabrał Andrea Di Cosimo z Forza Nuova. Na zakończenie przemarszu odśpiewany został Hymn Młodych. Jednym z ostatnich punktów obchodów było wysłuchanie wykładu włoskiego aktywisty, pisarza i dziennikarza – Guido Giraudo na temat pojawienia się na polskim rynku jego publikacji „Poza Lasem. Zbiór opowiadań naukowo poprawnych i politycznie nie poprawnych”
 

Ostatnim punktem obchodów był koncert i integracja. Świetna okazja do zacieśnienia rodzinnych więzi w kręgach ONR-u. Mamy nadzieję że w przyszłym roku będzie nas jeszcze więcej i jeszcze huczniej będziemy świętować kolejny rok działalności tej wspaniałej organizacji jaką jest ONR.