ONR Podhale na obchodach 83-ej rocznicy powstania ONR

  W tym roku stolica Polski stała się gospodarzem 83-ej rocznicy powstania ONR. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie przy Krakowskim Przedmieściu.
  Na miejscu, ze względu na połączenie z Zakopanego, jako pierwsi pojawili się  działacze ONR Podhale. Korzystając z trzech godzin czasu wolnego czasu zwiedziliśmy okolicę. Po historycznej przechadzce wraz ze spotkanymi działaczami brygad ONR udaliśmy się na Mszę Świętą .
Msza celebrowana była w rycie trydenckim, co było dla mnie osobiście niesamowitym przeżyciem. Po Mszy Świętej udaliśmy się w miejsce wykładów, oraz odczytania i podpisania Deklaracji Ideowej, pod którą również złożyłem podpis jako Prezes ONR Podhale.
  Kolejnym etapem było przejście na Rondo im. Romana Dmowskiego skąd rozpoczynał się przemarsz. Wszystkie brygady ustawiły się w kolumnę czwórkową i marsz ruszył. Przemarsz zakończył się pod Kolumną Zygmunta. Po drodze kilku zlewaczałych pomazańców próbowało zakłócić nasz marsz ale nic z tego im nie wyszło.
Wysłuchawszy kilku przemówień oraz Apelu Poległych wszyscy udali się do jednego z Warszawskich klubów, gdzie po całym dniu ciężkim dniu nadszedł czas na integrację i relaks.

Prezes ONR Podhale
Maciej Trebunia-Tutka