Blog

11 listopada jak co roku pojawiliśmy się w Warszawie, aby w Marszu Niepodległości uczcić już 101. rocznicę odzyskania przez Polskę wolności po 123 latach zaborów.

11.11.19 był to drugi już Marsz, w którym tworzymy wspólnie z innymi narodowymi organizacjami kolumnę Nacjonalistycznego Południa, w którą to formujemy się na godzinę przed całym wydarzeniem i tak, wpierw w około 200, następnie 400 osób, przechodzimy trasę Marszu wraz ze skoordynowaną kolumną Obozu Narodowo-Radykalnego.

Kolejny rok z rzędu – dumnie i spokojnie, bez zbędnych ekscesów, przy akompaniamencie haseł narodowych, szczególnie tych, które przypominają, co jest istotą prawdziwej niepodległości, szczególnie w obecnych czasach.
W naszej kolumnie widnieją banery przypominające o polskiej tożsamości narodowej, kluczowym znaczeniu wiary katolickiej, słuszności idei, którą wyznajemy oraz nawiązujące do tego, jak powinna wyglądać Europa powstała na fundamencie cywilizacji łacińskiej. Razem ponieśliśmy także wielką biało-czerwoną flagę.

Marsz wyrusza z Ronda Dmowskiego po kilku przemówieniach i wspólnym różańcu, by po około 3 godzinach zostać zwieńczony licznymi wystąpieniami i koncertami na błoniach Stadionu Narodowego.
_________________________________________________
Dziękujemy za obecność wszystkim, którzy wzięli udział w Podhalańskim wyjeździe na Marsz Niepodległości i zapraszamy za rok.
Czołem Wielkiej Polsce!