Blog

Rabka-Zdrój zawsze nazywana była miastem dzieci – tym bardziej zatem wymagała zdecydowanej reakcji z naszej strony próba przedsięwzięcia w tym właśnie mieście manifestacji środowisk spod znaku tęczy, które na podobnych wydarzeniach w Polsce skupiają się przede wszystkim na dążeniu do deprawacji dzieci i profanacji symboli religijnych oraz patriotycznych.
Takie działania nigdy nie spotkają się ani z naszą zgodą, ani z biernym milczeniem.

Pierwszej próby zorganizowania tęczowej manifestacji podjęła się 25 sierpnia bliżej nieznana emigrantka z Rabki, która od wielu lat przebywa na Wyspach Brytyjskich. Nie potrafiła ona jednak sprostać wymogom formalnym zgłoszenia swojego zgromadzenia – i finalnie do niego nie doszło. Mimo to jako ONR Podhale wraz z Małopolskimi Patriotami oraz innymi osobami broniącymi tradycyjnych wartości stawiliśmy się w miejscu, gdzie owe zgromadzenie miało się odbyć, po to aby jasno i zdecydowanie wyrazić nasz sprzeciw wobec tęczowej ideologii i po raz kolejny przypomnieć, że to rodzina, której fundamentem jest związek mężczyzny i kobiety, jest jedyną słuszną możliwością i świętą wartością, bez której grozi nam moralna i narodowa destrukcja.

Zwolennicy tęczowej ideologii zdecydowali się jednak zorganizować swoją manifestację tydzień później. Miejscem ich zebrania był pomnik św. Mikołaja w Rabce, co jest wymowne – gdyż to św. Mikołaj jest szczególnym patronem dzieci, do których deprawacji dąży to środowisko. ONR Podhale wraz z Małopolskimi Patriotami jednakże ponownie uprzedza tęczowe zbiegowisko i jesteśmy tam pierwsi – a wraz z nami w obronie tradycyjnych wartości pojawia się w tym miejscu około 80 osób. Ponownie przypominamy zebranym o fundamentalnym znaczeniu rodziny, związku kobiety i mężczyzny oraz wyrażamy sprzeciw wobec ideologii o tak destruktywnym ładunku antymoralnym, jakie wyznaje lgbt. Niemal niewidoczni i oddzieleni silnym kordonem policji przyjezdni zwolennicy tęczowej ideologii w sile około 20 osób szybko jednakże odjeżdżają, skąd przyjechali (jak się okazało osób mieszkających w Rabce było wśród nich zaledwie kilka).
*
W imieniu ONR Podhale i Małopolskich Patriotów serdecznie dziękujemy mieszkańcom Rabki i okolic – w różnym wieku, począwszy od dzieci, na osobach starszych skończywszy, za to że tak licznie pojawili się obok nas, aby wspólnie zamanifestować fundamentalne dla Polaków wartości.