ONR: Oświadczenie w sprawie ks. Jacka

Kalinowski
Tomasz Kalinowski (ONR)

„Obóz Narodowo-Radykalny z wielkim smutkiem i rozczarowaniem obserwuje kolejne kompromitujące zachowania polskiej hierarchii kościelnej. Działania mające na celu uciszenie głosu ks. Jacka Międlara wystawiają nieciekawe świadectwo instytucjonalnemu Kościołowi Katolickiemu. Szczególnie przykre jest, że wszystko to dzieje się pod naciskiem mediów i tzw. „autorytetów”, które nieustannie zajmują się opluwaniem Kościoła Katolickiego i wiary jako takiej. Jest dla nas całkowicie niezrozumiałe, że hierarchia kościelna zamyka bramy kościołów przed ludźmi, którzy chcą się pomodlić w intencji księdza Jacka. Szczególnie że całkiem niedawno papież Franciszek wzywał, żeby nie zamykać bram kościołów. Najwidoczniej zostało to zinterpretowane tak, że mają być otwarte, ale tylko dla imigrantów. Nasz szok jest tym większy, że to w Kościele Katolickim Polacy zawsze szukali pociechy, wsparcia i ochrony. Niestety dzisiaj polskim nacjonalistom odmawia się Mszy Św. i kontaktu z kapłanem, który rozumie nas jak nikt inny i jest gwarantem tego, że nasz nacjonalizm pozostawać będzie w ścisłym związku z Prawdą, której jedynym depozytariuszem jest Kościół Katolicki.

Ksiądz Jacek jest dla nas, OeNeRowców, człowiekiem, który nie boi mówić się nawet najtrudniejszej Prawdy. Jest modelowym przykładem katolicyzmu ofensywnego, wychodzącego naprzeciw wyzwań współczesności i stoi w opozycji do Kościoła „Świętego Spokoju”, który chce trwać, oddając kolejne pryncypia i pola aktywności wrogom Polski i katolicyzmu. Jeśli jego największą „winą” jest to, że chce Kościoła silnego, głoszącego bezkompromisowo Prawdę, że chce, żeby Kościół wypełnił aksjologiczną pustkę umierającej cywilizacji europejskiej Ewangelią, to życzylibyśmy Polsce więcej takich „winnych”.

Ksiądz Jacek otworzył serca wielu z nas na miłość Chrystusa, na Ewangelię i cały czas przyczynia się do prawdziwego odrodzenia katolickiego w ONR. Trudno nam zrozumieć, że może być za to karany, poniżany i tępiony przez swoich współbraci z KK.

Staliśmy, stoimy i stać będziemy za księdzem Jackiem, niezależnie od plujących jadem mediów. Prawda pozostaje Prawdą, niezależnie do tego ilu ma zwolenników. Nie pozwolimy jej zakrzyczeć i zamknąć ust człowiekowi, który swoją posługą daje najpiękniejsze świadectwo odwagi, wiary, miłości do Chrystusa i swojego narodu.

Zarząd Główny
za: onr.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *