Oficjalne obchody rocznicy 3 Maja, Zakopane.

W tym roku obchody Święta 3 Maja miały dla nas wyjątkowy charakter!!! Pokazały bowiem, że nacjonalistyczna tradycja na Podhalu jest nadal żywa, pielęgnowana i przypominana wszystkim mieszkańcom naszego regionu.
Otóż od niepamiętnych czasów, 3 maja 2005r. w Zakopanem działacze i sympatycy Obozu Narodowo Radykalnego – Sekcja Podhale wraz z członkami Stronnictwa Narodowego wzięli udział w oficjalnych uroczystościach związanych ze Świętem Konstytucji 3 Maja pod własnym narodowym szyldem (wspólny baner z nazwą Obozu Narodowo Radykalnego i Stronnictwa Narodowego)!!!
Same obchody można podzielić na dwie części. Pierwsza, to uroczystości patriotyczno – religijne, które rozpoczęły się o godzinie 11.00 Mszą Świętą w Kościele Świętej Rodziny. Kolejnie nastąpił zwarty przemarsz przez centrum miasta… Druga część obchodów tradycyjnie miała miejsce pod Pomnikiem Grunwaldzkim, gdzie zgromadziło się wielu turystów i Zakopiańczyków…
Po przemarszu, przemówieniach i tradycyjnym złożeniu kwiatów nadszedł czas na kilka pamiątkowych zdjęć i każdy z przybyłych udał się na łono swych rodzin, aby w ich gronie cieszyć się piękną, wiosenną pogodą…
I może jeszcze na koniec w ramach powiedzmy, że… małej refleksji… – pewien niedosyt budzi nasza skromna frekwencja (niestety kilka osób z różnych przyczyn nie przybyło, zawiedli nasi goście oraz dziwi absencja przedstawicieli Ligi Polskich Rodzin i Młodzieży Wszechpolskiej), jednak nikt nie powiedział, że będzie lekko i łatwo…, tak więc… WALKA TRWA…!!! N.W.